r.


 Chris Ryan był konsultantem militarnym podczas tworzenia IGI2 Covert Strike. To właśnie on czuwał nad oddaniem realiów walki, wyglądu i zachowania się broni oraz przeciwników. 
 

 Były żołnierz SAS'u i bohater wojny w Zatoce Perskiej urodził się w Newcastle w 1961 r. W wieku 16 lat Chris nieoficjalnie przyłączył się do Batalionu "C" 23-go oddziału Specjalnych Sił Powietrznych - terytorialnego pułku stacjonującego w Prudhoe, w Northumberland. Przez następne 7 lat przemierzył setki mil w górach, na otwartych terenach, 

biorąc udział w ćwiczeniach treningowych. Wstępując w 1984 roku do 22-go oddziału Specjalnych Sił Powietrznych, zawodowego pułku, Chris miał ukończone 3 wyprawy, w trakcie których zwiedził wiele miejsc na świecie, gdzie trenował i brał udział w operacjach wojskowych. 
  Chris wyspecjalizował się w walce anty-terrorystycznej, służąc jako żołnierz biorący udział w szturmach, snajper i w końcu jako dowódca oddziału snajperów w oddziale Specjalnych Operacji. W styczniu 1991 Chris Ryan wyruszył na swoją pierwszą wyprawę do Iraku. Grupa składająca się z ośmiu członków Batalionu B, nazwana Bravo Two Zero, została zrzucona poza liniami wroga. Jej misją było zlokalizowanie strefy z wyrzutniami rakiet SCUD rozlokowanymi wokół drogi, która prowadzi z Bagdadu do Jordanu przez północną część Pustyni Irackiej. Ta droga jest znana jako Główna Droga Zaopatrzeniowa - MSR. Misja polegała na skierowaniu
się w stronę MSR, zlokalizowaniu SCUD'ów, zablokowaniu ich
komunikacji i unieruchomieniu ich. 

  Drugiego dnia operacji grupa została rozpoznana. Młody iracki pasterz spostrzegł ich i kiedy próbowali uciec, wrogie siły zaczęły ich ostrzeliwać. 
Gdy bez szwanku uciekli przed ostrzałem wroga, zgrupowali się ponownie i wezwali pomoc przez radio. Gdy zapadła, noc zaczął padać śnieg.

  W rezultacie grupa rozdzieliła się na dwa pododdziały: w jednym zostało trzech, a w drugim pięciu żołnierzy. Ostatecznie trzech członków Batalionu B zostało zabitych w trakcie misji, a czterech złapano.  Tylko Chris Ryan uniknął niewoli i ruszył przez pustynię. Po ośmiu dniach marszu dotarł do granicy syryjskiej. Podążał przeważnie w dzień, co narażało go na większe prawdopodobieństwo zauważenia przez wroga. Za swoją ucieczkę został odznaczony medalem "Military Medal".
  Od opuszczenia SASu w 1994 napisał wiele bestsellerów, ostatni nosi tytuł "Land of Fire". 

tłumaczenie z oficjalnej strony IGI2       

       »News      »Ulubiona
       »Księga Gości      »Startowa
       »Forum      »SMS
       »Linki      »Sondy
       »FAQ  
 
       »Informacje      »Oceń stronę
     »I wrażenia
     »Wyniki sond
       »Bronie
       »Porady
       »Klawiszologia
       »Solucje
    Zagłosuj na stronę!

    ...::::Super-adrenalina::::...

       »Kody
       »Download
       »Galeria
       »Arty
 
       »Informacje
       »Postacie
       »Chris Ryan
       »Bronie
       »Porady
       »Klawiszologia
       »Solucje
       »Download
       »Galeria
 

    

[Allegro.pl - największy serwis aukcyjny w Polsce]        


    

     Dodaj button!

 

 

Performed by Antares                           
skor.antares@wp.pl